Airhawk

CO KDYBY I TEN POSLEDNÍ KILOMETR BYL JAKO TEN PRVNÍ?

Sezení na motocyklu během dlouhé jízdy dává našemu tělu pořádně zabrat. Tlak na kosti zhoršuje prokrvování a může mít za následek znecitlivění zadní části a nohou. O vlivu na klouby a záda ani nemluvě. A všechny tyto problémy řeší poduška na sedadlo AIRHAWK™ .

Tlakové mapy zde demonstrují výhody používání podušek Airhawk. Technologie AIRHAWK Shape Fitting Technology® se přizpůsobuje Vaším tvarům, čímž se eliminují bolestivé tlakové body. Obrázek vlevo zobrazuje tlakové body vznikající při dlouhém sezení na pěnových či gelových sedlech (červená a žlutá barva). Obrázek vpravo ukazuje odstranění těchto bodů při sezení na podušce Airhawk (dle nezávislé studie Polytechnického institutu ve Virginii).

Patentovaná AIRHAWK DRY FLOATATION® technologie představuje polštáře s velkým množstvím vzduchových komůrek, které jsou vzájemně propojené, vzduch se mezi nimi pohybuje a simuluje se tím efekt "nadnášení vodou". Tím se tlak rozkládá rovnoměrně přes celou plochu polštáře a podporuje se tak prokrvení během dlouhé jízdy. Vzduchem naplněné komůrky též pohlcují otřesy a snižují vibrace.¨

Mateřská společnost AIRHAWK (The ROHO Group, Inc.) je průkopníkem technologie Shape Fitting Technology® již od roku 1973. Tato technologie byla a je používána ve zdravotnictví, kde přináší zdraví, bezpečnost a pohodlí ve zvláště zapeklitých situacích. Technologie byla původně vyvinuta pro zdravotně postižené na invalidních vozících, kteří vzhledem k tomu, že sedí více než 12 hodin, jsou vystaveni riziku vzniku bolestivých a život ohrožujících vředů. Robert H. Graebe se dlouhá léta věnoval vyřešení tohoto problému. Vyvinul podušku, která vyrovnává tlaky na zatížené části těla a zmírňuje tak nebezpečné tlakové body.
Jeho poduška, ROHO®, byla vybavena pružnými vzduchovými komůrkami umožňujícími pacientovi v podstatě "plout na vzduchu" a brzy se stala pojmem ve zdravotnické profesi. Stejná patentovaná technologie začala být později používána pro výrobu matrací pro dlouhodobě ležící pacienty a ostatní produkty.
Zjistil, že technologie DRY FLOATATION® má více úžasných vlastností než pouhé vyrovnávání tlaků. Též snižuje vibrace a absorbuje otřesy. Řidiči náklaďáků trávící celé dny za volantem a motorkáři vydaní na milost a nemilost vibracím motoru a silnice trpí vyčerpáním, znecitlivěním a problémy s páteří. V roce 1997, ROHO přineslo DRY FLOATATION jako AIRHAWK® Comfort Seating System i do odvětví dopravy a rekreace.

AIRHAWK™

  • Zvyšuje pohodlí za jízdy
  • Působí proti přesezení
  • Snižuje vibrace a otřesy
  • Omyvatelný voděodolný potah s protiskluzovou úpravou
  • Poutka umožňující jednoduchou instalaci
  • Vhodné na většinu motocyklů, pro jezdce i spolujezdce

Zde si můžete přečíst nejčastěji kladené otázky zákazníků ohledně podušek Airhawk a jejich používání.

Podušky Airhawk na motocykl jsou vyráběny ve 3 velikostech/tvarech - Large, Medium a Small. Též jsou k dispozici varianty pro použití v kanceláři, osobních automobilech, nákladních vozidlech, bagrech, traktorech apod. Vše si můžete objednat zde

Sensormet.cz - Bringing More To Biking
StarCom - komunikační systém do helmyEDZScottoilerKriegaDraggin JeansAirhawkExo 2HagonV2Blue EyeV.I.O.
v košíku nemáte žádné zboží